Bardzo Modny Blog

men

Brązowe buty – nosić czy nie nosić?

Czarne buty to klasyka. Ubieramy je do garnituru, dżinsów i wielu innych spodni. Uniwersalne. Na każdą okazję. Mniejsze ryzyko, że nie trafimy ze strojem. Z drugiej jednak strony – jeśli lubimy eksperymentować – za bardzo nie poszalejemy. Możemy ewentualnie wybrać pomiędzy matowe lub połyskliwe. Nic więcej. Jesteśmy związani.

Dlatego spróbujmy nieco pokombinować i dobrać brązowe obuwie. W tym przypadku pojawia się nawet problem bogactwa, mnogość odcieni i rodzajów skór, które ulegają naturalnemu starzeniu. Potrafią wyglądać naprawdę okazale, mimo swojego sędziwego wieku. Można sprytnie zamaskować niedoskonałości. Naturalność jest teraz w modzie. A jakie odcienie są na topie? Przede wszystkim: mahoniowy, brunatny, czekoladowy czy karmelowy.

O ile w przypadku górnej części garderoby pojawia się problem dopasowania do twarzy, koloru oczu czy włosów, to tutaj mamy tylko duet buty-spodnie. Pole manewru się zawęża, ale jest poprzeczna wędruje nieco niżej. Mamy ułatwione zadanie. Musimy jednak zapamiętać podstawą zasadę, która obowiązuje przed każdym wyjściem na imprezę/bankiet/wesele/firmową uroczystość. Brąz butów ma mieć ciemniejszy odcień niż spodnie. Tylko i aż tyle.

Jeśli mamy czarne buty, to nie kombinujmy z brązem. Nie pasują. Gryzą się. Nic na siłę. Czarne spodnie = czarne buty + czarny pasek. Tutaj nie ma za dużego pola manewru. Nie szukajmy kwadratowych jaj.

A jakie buty przywdziać w pozostałych przypadkach spodni? Przy granatowych – dowolny odcień brązu, pod warunkiem, że jest ciemniejszy niż spodni. Jedyna sytuacja, kiedy możemy poszaleć. Szare – mahoniowe i czekoladowe. Popielate – karmelowe i mahoniowe.

Brąz jest zdecydowanie bardziej indywidualny. Jeśli założymy takie buty męskie casualowe, wtedy mocniej podkreślimy charakter wszystkich dodatków. Zwrócimy na siebie uwagę, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Same brązowe buty to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze dobrać skarpety. W tym przypadku nie ma jednej uniwersalnej recepty na sukces. Brąz nie kojarzy nam się z kolorem formalnym, więc możemy nieco zaszaleć i postawić na kolorowe eksperymenty. Jeśli jednak stawiamy na klasykę, wtedy polecamy ciemne skarpety (czarne lub granatowe). Z kolei model w kolorze spodni sprawi, że nasza noga będzie optycznie dłuższa. Dla każdego coś miłego.

A kiedy popełnimy obuwnicze samobójstwo? Kiedy brązowe buty założymy do żakietu, smokingu, fraku czy czarnego garnituru. Brąz polecamy osobom pewnym siebie, czującym swobodzie w doborze garderoby. A Wy odważycie się na brązowe buty?

Leave A Comment