Bardzo Modny Blog

Wpisy

But prawdę ci powie

Wszyscy kochamy buty, co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Często zakup nowej pary cieszy bardziej, niż kupienie jakiejkolwiek innej części garderoby. Wiedzą o tym zwłaszcza panie. Czy jednak wybór modelu, koloru czy kształtu zdradza o nas coś więcej niż tylko sam gust. Okazuje się, że tak. Amerykańscy naukowcy zdążyli nawet zbadać, jakie obawie wybierają osoby z konkretnym typem osobowości. Poznajcie wyniki tego eksperymentu.

Zwolennicy obuwia wygodnego i praktycznego to najczęściej osoby miłe, ujmujące, nie mające problemów w kontaktach towarzyskich. Lubią przebywać wśród ludzi i dobrze się z nimi czują.

Z kolei fani nietypowych butów, wyszukanych wzorów okazują się być nerwowi, zadziorni, a czasem nawet agresywni.

Ci z was, którzy wybierają najczęściej stabilny obcas lub buty na płaskiej podeszwie są najprawdopodobniej samodzielni, dobrze zorganizowani i mają skłonności do dominacji.

Właściciele butów nudnych, w szaro-burych kolorach, mogą być wycofani, niepewni siebie. Często też mają problemy w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich.

Natomiast Ci z was, którzy preferują buty niewidoczne, zalewajce się ze strojem, nie przejmują się cudzymi opiniami i najczęściej też niezbyt pochlebnie myślą o świecie i innych ludziach.

Zwolennicy obuwia kolorowego, rzucającego się w oczy, oryginalnego to osoby o liberalnym podejściu do życia, tolerancyjne i empatyczne. Ich przeciwieństwem są zwolennicy butów czarnych, którzy charakteryzują się konserwatyzmem i nietolerancją na poglądy różne od własnych.

Ci, którzy najchętniej nosiliby buty sportowe do wszystkiego są skupieni na drugiej osobie, cechują się empatią, troskliwością i są skore do niesienia pomocy.

Jeśli natomiast najchętniej przez cały rok nosilibyście sandały lub klapki, ale pogoda wam na to nie pozwala, oznacza to, że jesteście osobami o dużym potencjale seksualnym, a sfera fizyczna stanowi ważny aspekt waszego życia.

Z kolei właściciele butów ciężkich, sznurowanych lubią czuć przynależność do grupy.

Co do wysokości obcasa, to naukowcy ustalili, że im wyższy, tym bardziej chcemy zwrócić na siebie uwagę. Kobiety podkreślają nim swoją fizyczną atrakcyjność, a mężczyźni leczą kompleksy.

Leave A Comment