Bardzo Modny Blog

women / Wpisy

Buty a osobowość

To, jakie zakładasz buty danego dnia, nie jest związane wyłącznie ze schematem, czy bieżącymi trendami. To także możliwość pokazania Twojego nastroju a nawet… osobowości!

Czy kobiety, które cenią sobie wygodę i swobodę, dadzą się wcisnąć w wysokie szpilki? Absolutnie! Mogą na chwilę założyć niewysokie czółenka, po czym wyciągną z torebki płaskie balerinki i natychmiast przeobrażą się w kogoś kim naprawdę są. Bardzo dobrze, ponieważ odzież jest po to, by wyrazić swój charakter oraz temperament.

Ubranie to komunikat – w momencie, gdy tworzymy maskę i ubieramy się nieadekwatnie do tego, co czujemy w środku, tworzymy sztuczny schemat i najprościej mówiąc, oszukujemy. To może zostać odczytane w naszych gestach i mimice.

Kobieta, która ubierze się w obcisłą sukienkę i wysokie szpilki, nie czuje się w tym najlepiej, nie będzie ogłoszona diwą wieczoru i nie złamie serc mężczyzn obecnych na imprezie – wręcz przeciwnie. Oczywistym będzie, że nie czuje się pewnie i wysyła komunikaty, by do niej nie podchodzić.

Z tego powodu, jeśli pragniesz zachwycać innych swoją osobą, przede wszystkim postaw na autentyczność. W momencie, gdy poczujesz się swobodnie i komfortowo, zwrócisz na siebie uwagę innych. W końcu piękno nie jest oczywiste i na czarowanie urokiem osobistym nie ma jednej recepty.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Kansas wykazały, że ludzie w 90 procentach potrafią ocenić osobowość drugiej osoby na podstawie najczęściej noszonych przez nią butów! Co prawda wiąże się to z pewnymi stereotypami (np. pewna siebie kobieta nosi szpilki, ugodowa, toporne treki), jednak nie da się ukryć, że w większości przypadków właśnie tak to wygląda.

Osoby, które sięgają po szalone buty – kolorowe, z cekinami i kokardkami, z pewnością będą się charakteryzować bardziej artystyczną i nieokiełznaną duszą od tych, które sięgną po buty szare, czarne o jednolitej prostej formie.

Obuwie to także sygnał – inne buty założy się na randkę z osobą, na której nam zależy, a inne podczas spaceru z psem. Dodatkowym aspektem jest także pielęgnacja obuwia – nawet najbardziej chaotyczne i leniwe osoby, wypucują ekskluzywne buty damskie na istotne dla nich wydarzenie.

Stąd, jeśli widzisz, że osoba, która umówiła się z tobą na spotkanie, przyszła w lśniących szpilkach, możesz mieć pewność, że zależy jej na tym, jak ją postrzegasz i co o niej myślisz. Niewątpliwie, obuwie, jak i reszta garderoby, stanowią sygnał, na który zawsze warto zwracać uwagę.

 

 

Leave A Comment