Bardzo Modny Blog

men / Wpisy

Buty dla Pana Młodego poszukiwane!

Większość mężczyzn nie ma problemu z codziennym ubiorem. Klasyczne, uniwersalne rozwiązania sprawdzają się tak do pracy, jak i na spacer z ukochaną. Jednak w życiu każdego przychodzi taki moment, że trzeba odświeżyć swoją garderobę, wyrzucić zwykłe basic’i i wyróżnić się stylem. Takim momentem jest z pewnością ślub.

Oczywiście to ważne wydarzenie nie jest odpowiednim momentem, by zakładać czerwone jeansy, jednak mało który mężczyzna ubierze tego dnia sprany garnitur pamiętający czasy matury. Podobnie rzecz się ma z butami. Te muszą być wyjątkowe i łączyć elegancję z indywidualnym stylem.

Krój – elegancja czy ekstrawagancja?

Najpopularniejszymi eleganckimi butami męskimi na ślub są oczywiście klasyczne oxfordy. Klasyczny kształt, lekko zaokrąglony, nierzucający się w oczy nosek – oxfordy to bezpieczny wybór, który zapewni Ci ponadczasowy look.

2

Zdobniejsza wersja tego modelu to borgsy. Charakteryzują się spiczastym noskiem oraz bocznymi przeszyciami z perforacjami (dziurkami). Te buty są dla nieco odważniejszych Panów, którzy lubią się wyróżnić, jednak zachowując klasyczny styl.

Wielu Panów Młodych wybierz także monki – buty z zapięciami na klamerki lub (nieco rzadziej) mniej formalne mokasyny – wsuwane buty o solidnej podeszwie.

3

Do łask wróciły także… trampki! Ten typ obuwia kojarzony z luzem i sportowym stylem na dobre zagościł na ślubnych kobiercach. Jeśli jesteś gotowy na taką ekstrawagancję – wybierz sportowy but (trampki to nie jedyne rozwiązanie!), pod warunkiem, że Panna Młoda założy buty w tym samym stylu!

4

Kolor – nie łącz brązu z czernią…

Czarne, eleganckie buty męskie pasują do każdego garnituru – są uniwersalne. Jeśli jednak lubisz eksperymentować – nie będziesz miał za bardzo pola do popisu. Brązowe buty doskonale łączą się z granatowym garniturem, który ostatnio króluje na ślubach. Z szarym garniturem harmonijnie prezentować się będą buty w kolorze mahoniu lub czekolady, a z popielatym – buty karmelowe. Nigdy nie łącz czerni z brązem – te barwy naprawdę się nie lubią!

 

Leave A Comment