Bardzo Modny Blog

men / Wpisy

Buty męskie na jesień i zimę – jak wybrać najlepsze?

O tym, że na dworze panuje jesień, która powoli przechodzi w zimę, przypominają nam nieustannie niskie temperatury, przymrozki i niezbyt przyjemna aura. Jednak pomimo tak dobrze odczuwalnych symptomów, nie trudno spotkać na ulicy osoby ubrane nieadekwatnie do pogody. Dotyczy to zwłaszcza zimowego obuwia. Jak dobrać odpowiednie buty męskie, aby były wygodne, ciepłe, a jednocześnie prezentowały się estetycznie?

Przez nasze stopy oraz głowę ucieka najwięcej ciepła z naszego organizmu. Jeśli w nieodpowiedni sposób będziemy je okrywać bądź zrezygnujemy np. z noszenia czapki lub zdecydujemy się na chodzenie w adidasach pomimo zimy, możemy ponieść przez to poważne konsekwencje zdrowotne. Duża zachorowalność w okresie jesienno-zimowym nie wynika bezpośrednio z racji niskich temperatur. W dużej mierze to zasługa nadmiernego wychładzania organizmu, kiedy to stajemy się mniej odporni na działanie bakterii, wirusów i drobnoustrojów. Dlatego kwestia doboru odpowiedniego obuwia jest bardzo istotna.

Buty zimowe powinny mieć odpowiednią wysokość, sięgającą przynajmniej kostek. W ten sposób unikniemy bezpośredniego kontaktu z wodą czy śniegiem. Ważna jest także odpowiednia podeszwa buta, która musi być dostatecznie gruba, aby stopa nie przemokła czy nie popękała zbyt wcześnie. Ponadto obuwie zimowe jest bardziej narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, jak chociażby sól drogowa czy niska temperatura, które mogą prowadzić do szybszego zużycia się powierzchni, nie tylko podeszwy, ale także materiału, z jakiego buty są wykonane. Dlatego nie należy wybierać obuwia na cienkiej podeszwie, z niskiej jakości tworzywa. powinna ona być gruba oraz solidna. Jeśli jednak buty, które posiadamy, takowej nie mają, rozwiązaniem sytuacji są odpowiednio dopasowane wkładki. Jest to jednak zabieg tymczasowy i niegwarantujący 100% skuteczności. Warto wiedzieć, że skórzana podeszwa nie jest najlepszym rozwiązaniem na okres jesienno-zimowy.

Męskie buty powinny posiadać odpowiednie ocieplenie znajdujące się w ich środku. Może to być specjalna wyściółka bądź imitacja futerka. Egzamin z pewnością zda obuwie skórzane, które odznacza się nie tylko dobrą izolacją termiczną, ale także wygodą i wysokim komfortem noszenia.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Leave A Comment