Bardzo Modny Blog

kids / men / women / Wpisy

Idealne buty na śnieg oraz mróz

Przez ostatnie dni pogoda nie rozpieszcza nas i zanosi się na to, że jeszcze trochę czasu upłynie, zanim słupek termometru będzie wskazywał kilka stopni powyżej zera. Taka zimowa aura sprawia, że szukamy najlepszych rozwiązań na ocieplenie i schowanie przed mrozem oraz śniegiem. Opatuleni szalikami, czapkami i grubymi kurtkami nie zapominajmy o bardzo istotnym szczególe, jakim jest obuwie. Odpowiednio dobrane buty pozwolą nam przetrwać niezbyt przyjemną pogodę i nie odmrozić sobie stóp nawet w największe mrozy.

Zima to trudny czas, nie tylko dla kierowców, którzy zmagają się z oblodzonymi czy zasypanymi śniegiem drogami. Temperatury grubo poniżej zera i opady białego puchu dają się we znaki także pieszym. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o śliskie czy posypane nadmierną ilością soli drogowej chodniki. Bez dobrego i ocieplonego obuwia każda droga do pracy czy wyjście na spacer okażą się bolesną koniecznością i jedyne, o czym będziemy marzyć o szybki powrót do domu oraz zdjęcie przemakających butów, w których jest nam przeraźliwie zimno.

Wybierając zimowe obuwie, szczególną uwagę zwróćmy na rodzaj ocieplenia, jaki znajduje się od wewnętrznej strony. Unikajmy modeli wykończonych zimnymi, syntetycznymi tkaninami, które co prawda ładnie wyglądają, jednak w kwestii ciepła pozostawiają wiele do życzenia. Najchętniej wybierane jest obuwie skórzane, które nie tylko jest odpowiednio ocieplone, ale także wygodne i zapewnia wysoki komfort nawet podczas wielogodzinnego noszenia. W takich butach niestraszny nam będzie żaden mróz czy śnieg. Dzięki regularnej i stosownej impregnacji będą mogły przetrwać wiele sezonów. My natomiast będziemy spać spokojnie, wiedząc, że nawet w największą zamieć nie zmarzną czy nie przemokną nam stopy.

Pamiętajmy, że nadmierne wychłodzenie kończyć dolnych, a zwłaszcza stóp, może być przyczyną wielu chorób i osłabienia odporności. To szczególnie ważne w okresie zimowym, gdy łatwo złapać przeziębienie. Nie dajmy się zimie ograniczać i zadbajmy o swoje zdrowie. Dzięki dobrze dobranym butom będziemy mogli bez przygód przetrwać mrozy i doczekać ciepłej wiosny.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Leave A Comment