Bardzo Modny Blog

women

Japonki czy rzymianki?

Przyszło lato (tak, to dzisiaj), a wraz z nim wysoka temperatura, a momentami nawet skwar. Nie wszystkie stopy dobrze znoszą upały, więc nic dziwnego, że szukamy sposobów, jak sobie ulżyć w cierpieniu. Dlatego latem dominują japonki oraz rzymianki. Oba rozwiązania zapewniają lekkość, wygodę i – tutaj zaskoczenie – elegancję. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model, pasujący do naszej stylizacji.

A które z nich są bardziej uniwersalne i funkcjonalne? Jaki model obuwia będzie pasował zarówno na zakupy w galerii handlowej, jak i krótki spacer czy wypad na plażę?

Podstawowe różnice

Przede wszystkim japonki są dużo mniej skomplikowane konstrukcyjnie. Posiadają charakterystyczny pasek między dużym palcem a sąsiadującym z nim długim. Na początku były używane jedynie jako zamienniki klasycznych klapek, a dzisiaj coraz częściej można spotkać osoby, które noszą je w formie sandałów na koturnie. Przeszły znaczną metamorfozę. Dzisiaj są uważane już za nietypowe buty damskie. W sklepach znajdziecie mnóstwo różnorodnych modeli.

pexels-photo-27669

Z kolei rzymianki są wyposażone w szereg pasków czy linek, również przeplatanych wokół kostki. Jak sama nazwa wskazuje, mają nawiązywać do starożytnego Rzymu i tamtejszych sandałów. Nasze stopy nie tylko mają komfort, ale również są ozdobione butami o niesamowitym designie.

Komfort to podstawa

Podczas wyboru letnich butów kierujemy się zarówno wygodą, jak i wyglądem. Nawet najpiękniejsze buty mogą przestać sprawiać nam przyjemność, jeśli pasek będzie nas uwierał.

Dlatego przy mierzeniu japonek musimy zwrócić uwagę na ten element. Nie może wbijać nam się w skórę, bo już po kilkunastu minutach ból będzie nie do zniesienia.

Pod względem wygody rzymianki są lepszym wyborem, ale zajmują więcej miejsca w torebkę, a ich ściągnięcie nie jest takie błyskawiczne jak w przypadku japonek, które na plażę nadają się idealnie. Rzymianki są z kolei bardziej uniwersalne, bowiem nadają się nie tylko na spacer po mieście, ale również do pracy. Pasują do lekkich i zwiewnych sukienek.

Oba rozwiązania – w różnych wersjach (niektóre są znacznie zmodyfikowane – mogą pasować do bardziej eleganckiej uroczystości, pod warunkiem, że nie jest to oficjalna kolacja z kontrahentem czy biznesowy bankiet. W innych okolicznościach – rzymianki i japonki mogą królować.

Leave A Comment