Bardzo Modny Blog

Wpisy

Karnawałowe szaleństwo, czyli co zrobić, aby buty nie uwierały

Początek roku to czas karnawału, kiedy wybieramy się na imprezy taneczne bądź spotkania z przyjaciółmi. W każdym z takich przypadków przydadzą się wygodne, ekskluzywne buty, które świetnie sprawdzą się podczas całonocnej zabawy. Zazwyczaj wybieramy szpilki bądź czółenka na obcasie. Chociaż taki but wygląda elegancko i pięknie prezentuje się na naszych stopach, może sprawić, że będziemy marzyć o jak najszybszym zdjęciu ich z nóg. Największym problemem każdej karnawałowej zabawy są bowiem odciski.

Przygotowując się do wyjścia na imprezę ze znajomymi, chcemy wyglądać nienagannie. W tym celu często zaopatrujemy się w nowe ubrania i buty, aby olśnić naszych towarzyszy. O ile w przypadku kolejnej sukienki czy męskiej koszuli taki zakup nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami, o tyle nowe buty mogą być bolesnym doświadczeniem dla nowego właściciela. Wszystko przez to, że nie zawsze zadbamy odpowiednio o to, aby przystosować je go intensywnego noszenia. Nowe buty zazwyczaj potrzebują rozciągnięcia i dopasowania do konkretnej stopy. Jeśli założymy tzw. „nierozchodzone” obuwie i pójdziemy tańczyć w nich całą noc, możemy być niemalże pewni, że rano obudzimy się z otarciami i pęcherzami na nogach.

Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest chodzenie w ciasnych butach po mieszkaniu, na kilka dni przed planowanym wyjściem na imprezę. W ten sposób rozchodzimy materiał, a obuwie lepiej dopasuje się do naszych stóp. Zmniejszymy ryzyko obtarcia w najbardziej newralgicznych miejscach i bez problemu przetańczymy całą noc, bez niespodzianek o poranku. Dobrym pomysłem jest także przyklejenie plastrów po wewnętrznej stronie w miejscach, które są najbardziej narażone na otarcia.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy doszło już do otarć i podrażnień, należy obolałe miejsce odpowiednio opatrzyć, aby nie doszło do powiększenia problemu. Przydadzą się elastyczne, chłodzące plastry, które uśmierzają ból i przyspieszają gojenie się ran. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie opatrunku w sprayu, który zmniejszy zaczerwienienie. Jeśli pojawił się pęcherz, starajmy się go nie przebijać. Zaklejmy podrażnione miejsce plastrem, uprzednio smarując je maścią z antybiotykiem.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Leave A Comment