Bardzo Modny Blog

women

Kupujesz buty? Tych błędów nie popełniaj!

Okres wiosenno-letni sprzyja zakupom. Lubimy mieć coś nowego, lekkiego, modnego, ale… musimy uważać na podstawowe błędy, który towarzyszą naszym obuwniczym podbojom. Które z nich są najbardziej widoczne? Kiedy najczęściej wyrzucamy buty? Pomożemy Wam oszczędzić Wam czasu, pieniędzy i nerwów. Buty mają nam służyć na lata, więc warto uczyć się na cudzych błędach.

Nie stać nas na… tanie rzeczy

Jeśli jakiś model obuwia jest wątpliwej jakości, mocno zastanawiamy się nad jego solidnym wykonaniem, to jesteśmy na dobrej drodze, żeby… opuścić sklep. Nie warto ryzykować. Nawet jeśli buty są w super promocji i kosztują zadziwiająco mało, to szkoda naszego czasu i pieniędzy, aby wyrzucić jej do kosza po tygodniu lub zawracać głowę reklamacjami. Nie testujmy. Lepiej od razu wykonać „strzał w dziesiątkę” i postawić na wyselekcjonowany i praktyczny model, który będzie nam towarzyszył przy wielu wyjściach i zawsze będzie wyglądał zjawiskowo. Nie dajmy się nabrać chwilowym modom. Zachwycimy się nimi jednorazowo, a później ich miejsce będzie na dnie szafy.

„Pokaż mi swoje buty, a powiem Ci, kim jesteś”

Jak już wiele razy wspominaliśmy, buty potrafią o nas wiele powiedzieć, więc nie warto kłócić się z naturą, oszukiwać siebie. Jeśli założymy nietypowe buty damskie, a nie czujemy się zbyt dobrze w odważnych kreacjach, to z czasem przestaniemy je zakładać. Stawiaj na ponadczasowość, każde trendy przemijają. Uniwersalny fason przyda Ci się w wielu sytuacjach. Poza tym, jeśli wybierasz popularny model, który zalewa ulice wszystkich miast w Polsce, buty tracą na indywidualnym charakterze.

Dopasuj buty do sylwetki

Nie każda kobieta może nosić szpilki. Nie każda kobieta powinna nosić buty wiązane wokół kostki. Nie każda kobieta powinna decydować się na masywną platformę. Istnieje spore ryzyko, że nasze nogi będą wydawały się optycznie krótsze. Zaczniemy wyglądać komicznie, albo po prostu topornie. Dlatego warto w sklepie skorzystać z lustra, które obejmują całą naszą sylwetkę, a nie tylko stopy. Dopiero po powrocie do domu orientujemy się, że buty nie pasują do całej reszty. To nie tylko one mają wyglądać zjawiskowo, ale Ty w nich również.

Leave A Comment