Bardzo Modny Blog

men

Męska skóra – jak dbać?

Nie, nie będzie dzisiaj o pielęgnacji cery, ale o konserwacji skórzanego obuwia, które jest symbolem eleganckiego mężczyzny, który potrafi o siebie zadbać. Pokaż mi swoje buty, a powiem Ci, kim jesteś. A my jesteśmy dżentelmenami, którzy znają pojęcia „czystość”, „estetyka”, „pasta”, „woda”, „impregnacja”, zatem żadne czyszczenie czy natłuszczanie nam nie straszne. No to do dzieła!

Wiosna sprawia, że nasze samopoczucie zyskuje na sile. Zaczynamy dostrzegać potrzebę zmian. Bardziej dbamy o siebie, częściej chodzimy na zakupy, zaczynamy pielęgnować również buty, które są naszą wizytówką, choć przez zimę mogliśmy o tym zapomnieć. Ale wtedy walczyliśmy z przeciwnikiem (czytaj: błotem), który był nieśmiertelny. W końcu odpuściliśmy.

Teraz jednak powracamy naładowani witaminą D i dostrzegamy, że skóra to materiał naturalny, który wymaga wzmożonej pielęgnacji, aby zachować swój pierwotny kolor, fakturę i elastyczność.

Operacja „Czysty but”

Od czego zatem zacząć? Najlepiej od początku, czyli pozbycia się brudu, najlepiej za pomocą naturalnych środków, czyli… wody i mydła. Jeśli buty są dla nas szczególnie ważne, wtedy polecamy użyć specjalnego mydła do skóry, które nie tylko skutecznie zniweluje brud, ale także efektownie nawilży i zregeneruje buta. Co ciekawe, takie mydło z powodzeniem stosowane jest nawet do czyszczenia skórzanych kurtek i tapicerek.

Pamiętajmy, żeby wszystkie zabiegi pielęgnacyjne stosować jedynie na suchych butach, dlatego wiosną i latem o wiele łatwiej jest nam dbać o ich wygląd.

Jeśli jednak zaskoczy nas wiosenna ulewa, po powrocie do domu natychmiast zabierzmy się za osuszanie buta, gdyż pod wpływem wilgoci może on nagle pękać. Do tego celu wystarczy użyć zwykłych gazet, którymi wypełniamy wnętrze. Prosta recepta, a sukces gwarantowany.

Nawilżanie na zawołanie

Niesamowity wygląd eleganckich butów męskich zawdzięczamy nie tylko producentowi, ale również właściwemu natłuszczaniu, które – co zupełnie naturalne – kojarzy nam się z połyskiem. Aby osiągnąć zamierzony efekt, będziemy potrzebowali wosk naturalny (ewentualnie syntetyczny).

Przed zabiegiem wyjmijmy najpierw sznurówki, dzięki czemu można precyzyjnie zaaplikować preparat na całej powierzchni. A później czeka nas już tylko sama przyjemność, czyli polerowania obuwia za pomocą suchej szmatki. Aż do połysku. Aż do pięknego wyglądu. Aż do odżywionej skóry.

Leave A Comment