Bardzo Modny Blog

Wpisy

Mierz wysoko! Jak się ubrać, gdy centymetrów dużo?

Jesteś ponadprzeciętnie wysoka? Nie wiesz, jak optycznie skrócić swoją sylwetkę? Damy Ci kilka rad, które sprawią, że znów poczujesz się dobrze we własnym ciele! Najważniejsze jednak, byś zaakceptowała je. Garbienie się nie spowoduje, że znikniesz wszystkim z oczu. Twój wzrost jest Twoim atutem. Nie ma co się przed tym bronić!

Znalezienie odpowiednich ubrań jest tak samo kłopotliwe dla niskich, jak i wysokich kobiet. Też masz wrażenie, że producenci ubrań zakładają, że wysoka = gruba, a niska = szczupła? Tak, jakby każdy człowiek był tworzony od tej samej miary…

Zasada kontrastu

Jeśli już znajdziesz sklep, w którym docenia się różnorodność kobiecych sylwetek, pewnie zastanawiasz się, jak dobrać stylizacje. Wszystko oczywiście zależy od budowy ciała, jednak poniżej przedstawimy kilka uniwersalnych wskazówek dla bardzo wysokich kobiet.

2

Aby optycznie skrócić swoją sylwetkę, warto poznać zasadę kontrastu. Oddzielaj części garderoby kolorem. Czarne buty do cielistych rajstop? Do tego czarne krótkie spodenki? Właśnie o to chodzi! Z tego samego powodu, dla którego niskie kobiety powinny dobierać kreacje o jednolitym kolorze, Ty postaw na wyraźne granice. Dzięki temu optycznie odejmiesz sobie centymetrów!

Nogi, długie nogi…

3O długich nogach marzy niejedna kobieta. Ty masz to szczęście, nie musisz więc ich już podkreślać. Wybieraj płaskie obuwie. Jeśli masz elegancki styl, także znajdziesz coś dla siebie! Ekskluzywne buty damskie nie muszą mieć przecież obcasów, najważniejsze, by pasowały do stylizacji. Baleriny, mokasyny i oksfordki od dziś powinny wypełniać Twoją garderobę!

Leave A Comment