Bardzo Modny Blog

men / Wpisy

Najważniejsza część męskiej garderoby

Kobiety zwracają uwagę na dłonie mężczyzny i na jego buty! Od ich wyglądu zależy pierwsze wrażenie, a to, jak wiadomo, może być decydujące w wielu sytuacjach.

Dbający o wizerunek mężczyzna potrzebuje minimum trzech modeli butów:  eleganckich półbutów, trzewików i obuwia swobodniejszego, np. mokasynów. Taki zestaw będzie idealny na wieczorne wyjścia, pobyt w pracy i codzienne aktywności. Buty sportowe nadają się wyłącznie do sportu – niech to zostanie złotą zasadą dla wszystkich mężczyzn.

bugatti-remigio-black

Słownik eleganta

Eleganckie buty męskie – wielu mężczyzn pod tym określeniem widzi wszelkie buty w kolorze czarnym, od oksfordów po… adidasy!

Poniżej opiszemy klasyczny model buta wizytowego, który warto zapamiętać. Podobno dobry but jest jak zegarek – może służyć Ci przez całe życie, gdyż łączy precyzję wykonania oraz artyzm. Te dwie cechy znajdziesz w najlepszych butach włoskich. Elegancki but męski składa się z kapki (skóra, często ozdobna, naszyta na miejsce, w którym palce łączą się ze stopą); zapiętka (skóra wzmacniająca piętę buta); obcasa (tylna podpita część podeszwy); obłożyny (jednolite pasy skóry tworzące boki buta); noska (przednia część buta zakrywająca palce); języka (fragment skóry pod sznurowadłami) oraz przyszywy (przednia część buta, w której wkład wchodzi nosek i kapka).

Buty, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie

5 par butów – tylko tyle potrzebuje mężczyzna, by móc wyglądać stylowo podczas wszystkich możliwych okazji. Czarne oksfordy to podstawa kolekcji każdego eleganckiego mężczyzny. To klasyka, o którą jednak trzeba dbać – są uniwersalne, więc możesz używać ich naprawdę często. Brązowe brogsy są nieco łagodniejszą wersją oksfordów. Pamiętaj, aby wybierać buty włoskich projektantów, np. buty bugatti!

buty-bugatti-marine-new

Mokasyny łączą w sobie swobodę z elegancją. Doskonałe do pracy, jak i na rodzinne spacery. Klasyczne derby (inaczej: angielki) są zawsze modne i polecane na zdecydowanie luźniejsze okazje – idealnie prezentują się z jeansami. Klasyczne trampki (nie tenisówki i inne modele butów sportowych!) – warto mieć, lecz nie warto korzystać z nich zbyt często!

gordonbros-levet-brown

To jak? Jakich butów jeszcze Ci brakuje?

 

Leave A Comment