Bardzo Modny Blog

Wpisy

Jak zapobiec skurczom i bólowi kręgosłupa podczas noszenia szpilek?

Obcasy. To obuwie, które niewątpliwie wyszczupla kobiece nogi. Wydłużając je, jednocześnie dodają charakteru reszcie stroju, nie mówiąc już o pewności siebie, którą czuje nosząca je pani. Niestety, może zdarzyć się, że buty na obcasie, mimo niesamowitego podkreślenia sylwetki, mogą powodować ból stóp lub kręgosłupa. Jak im zapobiec?

Dlaczego tak się dzieje?

Stopa człowieka już na samym początku została stworzona tak, by funkcjonować w oparciu o trzy punkty podporu, stąd płaskie obuwie w żaden sposób nie burzy sposobu rozłożenia masy ciała. Obcasy natomiast, podnosząc piętę, ingerują w dotychczasowe obciążenie stóp, zmuszając tylko dwa punkty podporu do podtrzymywania prawie całego ciężaru. Doprowadza to do znacznego obciążenia kręgosłupa, które objawia się w odczuwalnym bólu pleców, a nawet skutkuje w stałych zmianach deformacyjnych. Nierównomierne rozmieszczenie masy ciała wiąże się również z częstymi skurczami w łydkach czy innych mięśniach, które pracują inaczej niż zwykle.

Jak z tym walczyć?

Grzechem byłoby napisać, że rozwiązaniem jest ograniczenie częstotliwości chodzenia w obcasach. W końcu tak pięknie podkreślają wygląd, że mało która kobieta się na to zgodzi! Na szczęście ratunkiem w tym wypadku jest regularna aktywność fizyczna, która wzmacnia mięśnie, uelastyczniając je i rozciągając, ograniczając tym samym możliwość pojawienia się skurczów. Dodatkowo, aby przeciwdziałać płaskostopiu, dobrze jest chodzić boso, pozwalając stopie na poruszanie się w sposób, do którego została stworzona.

Nic tak nie dodaje kobiecie atrakcyjności, jak ekskluzywne buty damskie na wysokim obcasie. Dlatego warto zainwestować w takie szpilki, które nie przysporzą nam żadnego bólu i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, która przygotuje do nich całe nogi.

Leave A Comment