Bardzo Modny Blog

Wpisy

Niski problem? Poradzimy sobie!

Niskie kobiety już dawno powinny przestać mieć kompleksy. Gdy mają proporcjonalną, ładną sylwetkę, mężczyznom momentalnie włącza się przy nich syndrom obrońcy. Uwielbiają to! Jednak nie to jest najważniejsze (w końcu nie istniejemy poprzez mężczyzn!). Powiedzenie mówi, że małe jest piękne i to powinnyśmy w sobie pielęgnować.

Buty dla niskich

Problemem numer jeden przy niskim wzroście i proporcjonalnej sylwetce jest mała stopa. Damskie numery zaczynają się najczęściej od 36, a wiele kobiet o mniejszych numerach nie ma ochoty na zakupy w dziale dziecięcym… Jeśli już znajdziemy sklep, w którym numeracja jest bardziej adekwatna dla nas i znajdziemy tzw. nietypowe buty damskie, przyjrzyjmy się ich odpowiednim modelom.

2

Świadomość sylwetki

Warto na początku już zaznaczyć, które modele butów nie są dla nas. I wbrew pozorom nie będą to buty na płaskim obcasie. W końcu wygoda jest także istotna i zdrowa dla naszych stóp. Unikać powinnyśmy przede wszystkim butów, których kolor kontrastuje względem koloru spodni czy rajstop. To optycznie skraca sylwetkę. Podobnie na naszą niekorzyść działają buty z paskiem dookoła kostki.

 

Wybierajmy buty w kolorze nude lub takie, których kolor zbieżny jest z kolorem spodni i rajstop. Mogą to być botki, ale też czółenka na wysokim obcasie. Pamiętaj jednak, że Twój niski wzrost tylko wyeksponują bardzo wysokie obcasy. Wprowadzisz niepotrzebny chaos w proporcjach Twojego ciała. Obcasy do 10 cm będą wystarczające. Najważniejsze jest to, czy potrafisz na obcasach ładnie chodzić. Warto, by buty na wysokich obcasach były mocno wcięte. Jeśli mają kolor nude, optycznie doda Ci to kilka centymetrów! cristofoli-versahels-desertoWybór butów dla niskiej kobiety może być wyzwaniem. Najważniejsza jest świadomość swojej sylwetki. Poznaj swoje ciało i spróbuj różnych kreacji. Znajdziesz na pewno coś, co podkreśli Twoje kształty i zadziała na ich korzyść.

Leave A Comment