Bardzo Modny Blog

women / Wpisy

Pielęgnacja butów zamszowych

Ekskluzywne buty damskie to szczególny dodatek, który powinna w swojej szafie mieć każda kobieta. Odpowiednio dobrane podkreślają starannie skomponowaną stylizację, dodają uroku, a nawet optycznie polepszają wygląd sylwetki. Najczęściej wybieranym typem obuwia są buty włoskie, odznaczające się wysoką trwałością wygodą oraz solidnością wykonania. Zazwyczaj są one wykonane ze skóry, jednak na uwagę zasługują także zamszowe klasyki. Jak pielęgnować obuwie z takiego materiału?

Zamsz to delikatny materiał, o bardzo charakterystycznej fakturze i sposobie wykonania. Nie nadaje się na każdą powierzchnię i do wykorzystania przy każdym przedmiocie. Przez to materiał ten uważany jest za wyjątkowy, a jego pielęgnacja powinna być wykonana z należytą starannością. Jak zatem ją prawidłowo przeprowadzać?

Pielęgnacja jest dość nietypowa, jednak nie należy się nią zrażać. Zamszowe buty są szczególnie eleganckie, zatem ich piękny wygląd wynagradza trudy związane z czyszczeniem czy też impregnowaniem na zimę. Zasadniczo utrzymanie ich w czystości nie jest wcale trudniejsze od pielęgnacji zwykłych butów. Aczkolwiek lepiej przestrzegać pewnych zasad, jeśli chcemy długo cieszyć się dobrej jakości obuwiem i odpowiednim jego wyglądem.

Jeśli spotkała nas ulewa bądź nieroztropny kierowca ochlapał nas wodą z kałuży, zabrudzone w ten sposób buty trzeba w pierwszej kolejności wysuszyć. Należy przy tym pamiętać, aby buty wyschły w cieniu, w przewiewnym miejscu, najlepiej ustawione na podkładce z kartonu. Wnętrze obuwia dobrze jest wyłożyć makulaturą – ona dodatkowo wchłonie wodę z mokrego materiału. Proces suszenia może trwać od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od stopni przemoczenia czy wielkości zabrudzeń. Jedyne co możemy zrobić przed tym, to wyczyszczenie gumowych spodów za pomocą szmatki nasączonej wodą z niewielką ilością mydła. Pamiętajmy przy tym, aby nie przecierać fragmentu z zamszem.

Po całkowitym wyschnięciu obuwia należy usunąć zabrudzenia za pomocą gumki i talku. Specjalną gumkę, przeznaczoną do czyszczenia butów zamszowych, można kupić w niemalże każdym sklepie obuwniczym. Za jej pomocą bez problemu wyczyścimy wszelkie plamy z tego delikatnego materiału.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Leave A Comment