Bardzo Modny Blog

Wpisy

„Pokaż mi swoje buty, a powiem Ci, kim jesteś”

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. To życiowe powiedzenie tylko potwierdza, jak ważny jest wygląd drugiego człowieka. Jeśli jeszcze nie zdążyliśmy dobrze poznać drugiego człowieka, to oceniamy go… powierzchownie. Nie wygramy z tym nawykiem. Mamy oczy, więc obserwujemy. A często osądzamy nawet po… butach, które w wielu krajach są wizytówką człowieka. Dzięki nim jesteśmy w stanie określić nie tylko gust, kulturę, stan majątkowy, ale nawet styl życia czy wykonywany zawód (wyobrażacie sobie bankiera w glanach?).

Niezależnie od tego, czy mamy na sobie eleganckie buty włoskie, greckie, trampki, sandały, glany czy kalosze. O każde musimy należycie dbać. Do tego celu mogą nam posłużyć specjalne specyfiki, które zarówno odżywiają, nabłyszczają, jak i chronią obuwie. Wtedy nagle nasz wizerunek zyskuje. Jesteśmy oceniani jako osoby, które dbają o siebie, są bardziej profesjonalni i przygotowani.

Najlepiej, jeśli mamy kilka(naście) par na wiele okazji. W tej kwestii mężczyźni nie mogą się równać z kobietami, które dużo bardziej są zafascynowane tematyką obuwia, szukając modeli na różne okoliczności, na różne dni, na różne uroczystości. Mężczyźni są pod tym względem większymi minimalistami. Nie uważają, że buty stanowią fundament naszego ubioru. A to duuuuży błąd. Z racji tego, że mają bezpośrednio styczności z podłożem, często się zużywają. Dlatego trzeba mieć wiele par obuwia, żeby ich przesadnie nie eksploatować.

A buty potrafią poprawić nawet przeciętną kreację. Wtedy wysuwają się na pierwszy plan. Przestają być tylko dodatkiem. Wiele razy ratują sytuację, wprowadzając powiew elegancji. Właśnie dlatego tak popularne i ponadczasowe są dobre buty skórzane, pod warunkiem, że odpowiednio je pielęgnujemy. Poza tym, są bardzo wygodne, pięknie się starzeją i patynują.

A w jaki sposób można zestawić ze sobą buty i charakter człowieka? Wbrew pozorom całkiem dużo. Jeśli chodzimy w brudnym obuwiu, to istnieje ryzyko, że zostaniemy ocenieni jako osoby, które nie przykładają się do wizerunku, aparycji, a nawet… higieny osobistej. Ponadto, buty – chcąc nie chcąc – mogą również wiele powiedzieć o naszym statusie społecznym.

Jeśli mamy na sobie niemarkowe buty, będziemy uznani za mniej zamożnych. Wizerunek możemy uratować butami… sportowymi, które kojarzą się ze zdrowym trybem życia, sportem, młodością, luzem. Ale o takie obuwie także trzeba dbać. Ma być schludnie i czysto. Niestety nie jest to standard.

Leave A Comment