Bardzo Modny Blog

Wpisy

Sposoby na przechowywanie butów

Prawdziwa kobieta nigdy nie uważa, że ma za dużo butów. Wręcz przeciwnie – wchodząc do sklepu nie raz zakochuje się w kolejnej ich parze nie wyobrażając sobie wyjścia bez kupienia jej. Czy kiedyś musi powiedzieć dość? Zdecydowanie nie! Najważniejsze jednak, by pamiętała o odpowiednim przechowywaniu obuwia, gdy skończy się sezon.

Przygotowanie obuwia

Na samym początku należy zadbać o stan swojego obuwia. Po sezonie najlepiej otrzepać je z piasku, jeżeli takowy na nich jest, a następnie dokładnie je umyć i poczekać aż wyschną. Na samym końcu, o ile wymaga tego materiał, wypastować je. W celu uniknięcia wszelkiego rodzaju odkształceń i deformacji, warto wypchać buty zgniecionymi gazetami. Tak przygotowane nadają się do schowania.

Buty najczęściej używane

Warto zacząć od wybrania tych butów, z których najczęściej korzystamy. Takie układamy w jakiejś małej szafce w przedpokoju lub w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Rozmieszczając resztę obuwia również należy podzielić je na sekcje, w celu ułatwienia odnalezienia konkretnej pary w przyszłości.

Pudełka i organizery

Kiedy kupujemy buty nie warto wyrzucać pudełek, które nabyliśmy wraz z nimi. Szczególnie sprawdzają się one w przechowywaniu obuwia zimowego, szpilek czy innych ekskluzywnych butów damskich. Jeżeli bardzo cenimy sobie walory estetyczne pudełek, istnieje możliwość zakupu takich, które będą odpowiadały naszym gustom. Na pudełkach sklepowych zazwyczaj znajduje się zdjęcie obuwia, co znacznie ułatwia ich identyfikację w szafie. Można również opisać je markerem. Na rynku znajdują się także organizery na buty, które nie tylko świetnie nadają się do szafy, ale również mogą być położone pod łóżkiem czy meblami.

Uporządkowanie nie tylko doprowadzi do większej ilości wolnej przestrzeni w szafie, ale również dłużej zachowa nasze buty w niezniszczonym i idealnym do noszenia stanie.

Leave A Comment