Bardzo Modny Blog

Wpisy

Styl casual – modnie i wygodnie

Elegancja nie zawsze idzie w parze z wygodą. Jednak każdy z nas chce czuć się swobodnie w stylowym stroju. Zwłaszcza jeśli chodzi o ekskluzywne buty damskie czy wykonane z najwyższą starannością buty męskie. Wysokie szpilki mogą obcierać, a ich długotrwałe noszenie powoduje odparzenia i odgniecenia stóp. To samo dotyczy obuwia dla mężczyzn. Rozwiązaniem tej sytuacji jest moda w stylu casual – wygoda, bez tracenia ani grama elegancji czy szykowności.

Walka pomiędzy elegancją a swoboda ubioru toczy się od dawien dawna i do niedawna trudno było szukać odpowiedzi jak temu zaradzić. W końcu najwygodniejsze ubrania czy buty to te, które są wygodne i w których czujemy się dobrze. Jednak pewne sytuacje wymagają wybrania eleganckiej, oficjalnej stylizacji, która jak wiadomo, nie zawsze jest w stanie zapewnić nam odpowiedni poziom luzu. Na ważne spotkanie biznesowe nie ubierzemy jednak dresów, starych trampek, wygodnych balerinek czy ulubionego t-shirtu. Tak samo nie wypada wystąpić podczas uroczystej kolacji czy randki. Czy zatem jesteśmy skazani na sztywny ubiór?

Niekoniecznie! Potrzeby ludzi zostały wysłuchane przez projektantów, którzy wytyczając współczesne modowe trendy stworzyli ubrania w typie casual. Mówiąc prościej jest to moda zwana również „lokiem codziennym”, czyli inspirowana tym, co chcemy nosić każdego dnia, bez przywiązywania większej uwagi do elegancji czy szykowności naszego stroju. Jak się okazało, taka niezobowiązująca stylizacja może być dobrym rozwiązaniem zarówno na oficjalne, jak i mniej oczywiste okazje. Styl casual nie jest ekstrawagancki, a bardziej zwyczajny. Występuje także pod pojęciem minimalizmu, co nie jest bezpodstawne. Casual wyróżnia się bowiem prostotą oraz jednolitością. Nie ma tu miejsca na wzorzyste motywy czy wymyślne kroje.

Taki typ obuwia jest niemalże uniwersalny i może być wykorzystany na każde wyjście i okazję. Nie musimy zastanawiać się po kilka razy, jakie buty będą pasować nam do kreacji, a jakie na codzienne wyjście na zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi. To rozwiązanie jest szczególnie polecane panom. Buty męskie casual to świetna propozycja dla eleganckiego mężczyzny, który oprócz szykowności ceni sobie także wygodę.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Leave A Comment