Bardzo Modny Blog

men

Sznurowadła – niedoceniany element

Sznurowadła. Element, bez którego trudno sobie wyobrazić eleganckie buty męskie, ale również wiele damskich modeli. Jednak nie poświęca się im zbyt wiele czasu. Jeśli są dobrze dobrane, mogą ulepszyć wygląd obuwia. Nawet najdroższe, najbardziej eleganckie modele bez właściwie dopasowanych sznurowadeł będą wyglądały dość niekorzystnie. Dlatego nie warto ich bagatelizować, ponieważ mogą „zepsuć” cały efekt końcowy.

Czasy gustownych klamer już dawno minęły, ale szykowne obuwie dalej musi być odpowiednio ozdobione za pomocą sznurowadeł, które są wykonane z wielu różnorodnych materiałów. Zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi na ich odcień, biorąc w ciemno zakupiony zestaw. Ufamy projektantom do tego stopnia, że podczas zakupów nawet nie zastanawiamy się, czy sznurowadła pasowałyby w innym kolorze. A jak wiadomo – co kobiety pewnie potwierdzą – czarny czarnemu nierówny. Istnieje tak wiele odcieni, że znalezienie tego odpowiedniego to nie lada wyzwanie. Żeby nie narazić się na śmieszność, najczęściej nie ryzykujemy i stawiamy na gotowe rozwiązanie. Staramy się nie wychodzić poza ramy. A w przypadku gustownych, biznesowych modeli jest to konieczne.

Jeśli zaczniecie szukać konkretnych sznurowadeł do waszego obuwia, wtedy nagle okaże się, że wybór jest ogromny! Tkane, plecione (bawełniane), skórzane, sztuczne, woskowane, naturalne, płaskie, krągłe. Do tego dochodzi rodzaj osłony zakończenia (np. aglet), która może być wykańczana metalem. Większa gwarancja, że z czasem sznurówka nie zacznie się strzępić, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Jeśli kupujemy obuwie do celów biznesowych, wtedy warto zaopatrzyć się w sznurowadła bawełniane, które powinny pasować długością do liczby oczek w butach. Jeśli mamy do dyspozycji tylko dwie pary oczek, wtedy spokojnie wystarczą sznurowadła o długości 45 centymetrów.

Jeśli obuwie jest przewidziane do wymagających warunków, wtedy polecamy nabyć woskowane sznurówki, które nie tylko są odporne na wilgoć, ale przede wszystkim są mocniejsze niż ich niewoskowane odpowiedniki.

Leave A Comment