Bardzo Modny Blog

kids

Szukasz letnich butów dla dziecka? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Letnie buty – zwłaszcza dla dziecka – powinny być nie tylko wygodne, piękne, funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Nasza pociecha nie zawsze powie nam o dyskomforcie podczas chodzenia, dlatego warto kierować się zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Obuwie nie może krępować ruchu. Dziecko lubi czuć się swobodnie. Dlatego stawiajmy na lekkie, miękkie, przewiewne i elastyczne modele. Na tym elemencie nie można oszczędzać. Muszą być dopasowane zarówno do stóp, jak i sposobu chodzenia. Dlatego pod żadnym pozorem nasze dzieci nie mogą nosić używanych butów, bowiem negatywnie wpłynie to na ich postawę w przyszłości. Dobre buty to opłacalna inwestycja w zdrowie.

Sandałki – gwarancja komfortu

Jeśli szukamy butów dla dziewczynek, to polecamy szczególnie sandały (na zdjęciu uroczy model Pampili), które są zdecydowanie najbardziej uniwersalnym obuwiem dziecięcym. Świetnie sprawdzają się podczas spaceru, a nawet ważnej uroczystości. Komfortowo, wyjątkowo i zdrowo. Niezależnie od stylizacji, sandałki zawsze wyglądają zjawiskowo. A jeśli do tego dodać profilowaną wkładkę, to nie ma lepszych butów dla naszych dzieci na aktywne wakacje.

Sporą zaletą sandałów jest również antypoślizgowa podeszwa, dzięki której but dobrze trzyma stopę. Nie można jednak przesadzić, żeby nie krępować naturalnych ruchów. Stopa uwięziona to stopa zmęczona. Wszystkie ruchy powinny być swobodne. Dlatego podeszwa musi łatwo się zginać w miejscu palców. To but ma się dostosować do stopy, a nie odwrotnie.

Japonki – lekkość w estetycznym opakowaniu

Lekkość. To główny atut tych letnich butów. Przyciągają nie tylko bogatym wzornictwem, ale również wygodą. Jeśli wybieracie się z dziećmi nad morze, warto zabrać japonki, bo one – podobnie jak chodzenie boso na plaży – ćwiczą mięśnie stopy. Od najmłodszych lat dziecko zapobiega płaskostopiu.

Balerinki – modne dla dziewczynki

Tym razem mamy propozycję tylko dla dziewczynek, które lubią dbać o swój wygląd, stroić się od najmłodszych lat. Dlatego coraz więcej małych księżniczek stawia na balerinki, które mogą być błyszczące lub matowe. Wybór należy do nas i zależy od kreacji. Jest to na tyle uniwersalne obuwie, że świetnie pasują zarówno do sukienek, jak i spódnic.

Jeśli chodzi o różne rodzaje balerinek, to ostatnio furorę robią szczególnie modele z delikatnym paseczkiem dookoła kostki, a także z wyciętymi paluszkami czy dziurkami. W modzie są też dwukolorowe balerinki.

Leave A Comment