Bardzo Modny Blog

Wpisy

Wiosna! Lżejsze buty = wygodniejsze buty

Wreszcie można ściągnąć zimowe obuwie i napawać się promieniami słonecznymi, zrzucają z siebie kolejne warstwy ubrań. Choć momentami wyczuwamy już jeszcze zimową aurę, to warto zainteresować się kolekcją najmodniejszych wiosennych modeli, które przywdzieją wszystkie damskie stopy w nadchodzącym czasie. A jakie kolory będą najmodniejsze w tym roku?

Nie odkryjemy ameryki stwierdzeniem, że pastele znowu nie zejdą z piedestału. Dają gwarancję jakości, elastyczności i uniwersalności. Można ja dopasować praktycznie do większości naszej garderoby, w przeciwieństwie do mocniejszych wersji kolorystycznych. Mimo że są bardziej wyraziste (czytaj: wiosenne), to nie zawsze znajdziemy do nich odpowiedni strój. Dlatego bezpieczniej jest na początku zainteresować najbardziej uniwersalnymi modelami. Jeśli będzie już fundament, to wtedy czas na eksperymenty. Dopiero wtedy możemy stawiać na nietypowe buty damskie.

Nie oznacza to jednak, że subtelne obuwie może pójść w odstawkę. Wręcz przeciwnie! Beże i róże mogą wprowadzić do wiosennej stylizacji nieco delikatnego klimatu, w kontraście z odważną kolorystyką. Można je dobierać w zależności od nastroju, pogody czy okazji. Zimą raczej preferujemy ciemniejsze kolory (nawet depresyjne), więc nutka różna może nieco odmienić nasz wizerunek i podejście do życia. Polecamy szczególnie botki do kostki, które świetnie odnajdą się w duecie z luźną spódnicą (np. plisowaną) czy spodniami. Nie zalecamy łączyć botków ze spódniczką mini, bo w ten sposób możemy optycznie skrócić swoją sylwetkę, a tego chyba byśmy nie chciały, prawda?

A co z materiałem na wiosnę? Również powinien być lżejszy. Gruby zamsz zastąp cienką skórą. Prosty manewr, a odczujemy znaczną ulgę.

sunday
Do łask wracają także czółenka z zapięciami, zarówno cienkimi, jak i delikatnymi, pasujące niemal wszędzie. Obuwniczy kameleon, który dobrze zgrywa się nawet z dużą klamrą, znaną z… lat 80! A jakie kolory są teraz na topie? Przede wszystkim wspomniane pastele (najbezpieczniejsza opcja), ale również coś odważniejszego, czyli czerwień (na zdjęciu) czy złoto.

A może teraz coś wygodniejsze? Tak, teraz będzie kilka słów o znanych wszystkim balerinach. Jeśli nie masz pomysłu na wiosenne buty, to baleriny są niczym strażak w trakcie pożaru. Zawsze na posterunku. Kolorystycznie zróżnicowane, więc każda z Was znajdzie coś dla siebie. Chociaż ostatnio furorę robi czarno-biała kombinacja czy odmiany – wspominanego już dzisiaj – różu.

A ty, którymi butami przywitasz wiosnę?

Leave A Comment