Bardzo Modny Blog

Wpisy

Wyjątkowe buty na specjalną okazję cz. II

Boże Narodzenie i Sylwester to okazje, podczas których chcemy wyglądać i czuć się wyjątkowo. Stawiamy na elegancję oraz szykowność, zarówno pod względem naszego stroju, jak i dodatków. Jednocześnie dbamy o wygodę oraz odpowiedni komfort. Ważnym elementem naszej stylizacji są buty. O czym należy pamiętać przy ich wyborze?

W poprzednim artykule powiedzieliśmy, że warto zestawiać buty oraz pozostałe dodatki naszej kreacji ze sobą, tak aby tworzyły spójną całość. Podobieństwo może zostać oparte na podstawie koloru, faktury czy też stylu. W tym ostatnim przypadku jest to szczególnie ważne. Trudno dobrać elegancką torebkę do sportowego obuwia, jeśli wybieramy się na imprezę do młodzieżowego klubu muzycznego. Tak samo nie należy butów męskich casual łączyć ze spodniami prasowanymi w kant. Chociaż taki typ obuwia jest przykładem dużej uniwersalności, w tym przypadku może się to nie sprawdzić. Nie przesadzajmy z udziwnianiem naszego stroju, ponieważ realizacja może wyjść o wiele gorzej od zamysłu. Z taką świadomością nie będziemy dobrze czuć się ani na świątecznym spotkaniu z bliskimi, ani podczas szalonej sylwestrowej nocy.

Szczególną uwagę do wyboru obuwia powinny przywiązać panie. Decyzja o tym, czy wystąpimy w szpilkach, półbutach, a może balerinach powinna zależeć od stylu imprezy, na jaką się wybieramy oraz naszych osobistych preferencji. Jeśli na co dzień nie nosimy obcasów i nie jesteśmy fankami obuwia bardzo podkreślającego kształt nogi, szpilki nie będą najlepszym pomysłem. Może i warto zabłysnąć elegancją i pokazać się od stylowej strony, jednak jeśli nie jesteśmy zwyczajne do takich wysokości, będziemy chodzić bardzo niezgrabnie, co z pewnością nie wyjdzie nam na dobre. Pod uwagę należy wziąć też wzrost naszego partnera. Jeśli wybieramy się na imprezę z wysokim mężczyzną, a same należymy raczej do niskich osób, ubranie balerinek jeszcze bardziej spotęguje widoczne różnice. Taka para będzie wyglądać dość karykaturalnie i nie da się ukryć, że również komfort wspólnego tańca może być o wiele mniejszy.

Pamiętajmy, że to nasz wieczór i to od nas zależy, jak będziemy się na nim bawić. Stawiajmy na elegancję, ale nie zapominajmy o wygodzie. Z dobrym nastawieniem i odpowiednio dobranym strojem kolejne święta czy też impreza sylwestrowa pozostawi po sobie same miłe wspomnienia.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Leave A Comment